Na co zwrócić uwagę kupując pościel dla niemowląt z wypełnieniem?

Na co zwrócić uwagę kupując pościel dla niemowląt z wypełnieniem?

Dziś poruszymy temat pościeli z wypełnieniem dla niemowląt.  Dowiesz się, co kryje się we wnętrzu naszych produktów i na co zwrócić uwagę wybierając pościel z wypełnieniem dla niemowląt. 

Na runku dostępne są kołderki wypełniane wełną, puchem, tworzywami syntetycznymi, a także pierzem, czy bambusem. Część z nich niestety bez niezbędnych certyfikatów, dlatego wybierając kołdrę dla malucha zwróć szczególną uwagę na poniższe sprawy, dzięki temu będziesz pewna, że zapewniasz swojemu dziecku zdrowy i bezpieczny sen:

1. Bezpieczeństwo  kontakcie ze skórą noworodka. 

Kupując pościel z wypełnieniem upewnij się, że wypełnienie posiada certyfikaty bezpieczeństwa. Jednym z najpopularniejszych certyfikatów, jest Certyfikat Oeko-Tex® - który potwierdza najwyższą jakości bezpieczeństwa. Surowce oznakowane tym znakiem spełniają rygorystyczne, humanoekologiczne wymagania. Im większy kontakt produktu ze skórą człowieka, tym surowsze kryteria badawcze. Oeko-Tex® stawia najsurowsze wymagania  wyrobom, które mają kontakt z wrażliwą skórą małych dzieci. 

Wszystkie nasze wypełnienia w kołderkach, ochraniaczach czy kocykach i rożkach posiadają Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 w kl. I. Zobacz --->tutaj<--

2. Sprawdź, czy wypełnienia są antyalergiczne. 

Nasze kołdry, kocyki i inne produkty wyprodukowane zostały wyłącznie z nowych, oryginalnych surowców, bez dodatku włókien z recyclingu, które są częstym powodem powstawania lub nasilania się alergii i chorób układu oddechowego (zatkany nos, katar, kaszel, ucisk w klatce piersiowej, wysypka, świąd, czerwone i załzawione oczy).

Nasze wypełnienia są antybakteryjne, antygrzybiczne, co idealnie sprawdzi się, jeśli masz w domu małego alergika, ale i zupełnie zdrowe dziecko. Takie kołdry nie wywołują również żadnych podrażnień i pozwalają skórze malucha swobodnie oddychać.

3.Optymalna grubość wypełnienia.

Często pytacie o odpowiednią grubość wypełnienia, tak aby maluszek nie spocił się pod kołderką, ale też nie zmarzł w nocy. Zwracając uwagę na to kryterium warto wziąć pod uwagę, że zbyt cienkie wypełnienie (80-100g)może ulec przerwaniu  w środku kołderki podczas prania, zbyt grube (powyżej 300gram) może przegrzewać malucha. Dlatego polecamy kołderki z wypełnieniami całorocznymi i tylko takie znajdziecie w naszej ofercie. Optymalna grubość sprawia, że kołderki zapewniają prawidłową termoregulację i lekko otulają dziecko podczas snu.

4. Jakość tkaniny.

Pościel z wypełnieniem przeznaczona jest do prania w całości, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. W związku z tym jakość tkaniny ma duże znaczenie. Ważne aby nie mechaciła się i nie traciła swoich właściwości po wielu praniach.  Zobacz nasze pościele z wypełnieniem dla niemowląt --->tutaj<--

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code