JAK PRAWIDŁOWO PRZYKRYWAĆ ŚPIĄCE NIEMOWLĘ?

JAK PRAWIDŁOWO PRZYKRYWAĆ ŚPIĄCE NIEMOWLĘ?

Wybierając kołderkę lub lekki kocyk dla swojego malucha zapoznaj się z zasadą Feet to Foot, która pomoże Ci jeszcze

bardziej zadbać o zdrowy i bezpieczny sen maluszka.

Oto jej najważniejsze założenia:

1. Maluszek powinien spać na płaskim, odpowiednio twardym materacu.

2. W początkowej fazie zrezygnuj z używania poduszki. Kiedy maluszek zacznie się sprawnie poruszać i samodzielnie zmieniać pozycję( około 12-18 miesiąca) może zacząć korzystać z poduszki.

3.  Na noc połóż dziecko do snu, tak aby nóżkami dotykało końca łóżeczka lub kosza mojżesza, dzięki temu maluszek nie wpadnie pod kołderkę.

4. Przykrywaj niemowlaka kołderką nie wyżej niż do ramion.

5. Boki kołderki można delikatnie wsunąć pod materac, lub między szczebelki, aby kołderka była lekko napięta.

6.Regularnie sprawdzaj, czy twarz i głowa dziecka nie są przykryte pościelą.

7. Utrzymuj łóżeczko "sute" pozbądź się z niego wszystkiego co luźne np. maskotki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając kołderkę dla niemowlaka?

1. Zwróć uwagę na grubość kołderki. Ze względu na obniżoną temperaturę ciała niemowląt, lekka kołderka wystarczy. Temperaturę u maluszka najlepiej sprawdzać na karku, nie na raczkach. Niemowlak reguluje temperaturę ciała przez głowę, ważne aby nie zakładać dziecku czapek i dbać o to, aby się nie przegrzało i regularnie wietrzyć pomieszczenie.

Dlatego nasze kołderki --> zobacz tutaj ---<uszyliśmy są z lekkiego,delikatnego całorocznego, wypełnienia antyalergicznego. Jeśli Twój Maluszek będzie potrzebował większej swobody ruchu dla swoich nóżek na pewno przypadną mu do gustu.

2. Do około 1,5 roku lepiej nie używaj większych kołderek niż 75x100cm. Niemowlaki do 1,5 roku życia wykształcają w sobie funkcję odruchu, dlatego ważne aby używać rozmiarów dostosowanych do ich możliwości.

3. Ważne aby kołderki nie miały żadnych ostrych elementów np. zamka i były uszyte z certyfikowanych materiałów, bezpiecznych dla skory dziecka. Tworząc nasze kołderki zdecydowaliśmy się na model zszyty z wypełnieniem, bez zamów czy guzików. A Bawełna, którą wybraliśmy do naszych produktów posiada Certyfikat Oeko Tex w kl. I, co świadczy o tym, że jest bezpieczna, i przeznaczona dla delikatnej skóry niemowlaka. Więcej o bezpieczeństwie naszych tkanin dowiesz się -->tutaj<--Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code