JAKI ROŻEK NIEMOWLĘCY WYBRAĆ? 6 CECH, KTÓRE POWINIEN MIEĆ KAŻDY ROŻEK NIEMOWLĘCY!

JAKI ROŻEK NIEMOWLĘCY WYBRAĆ? 6 CECH, KTÓRE POWINIEN MIEĆ KAŻDY ROŻEK NIEMOWLĘCY!

Już od kilku lat tworzymy rożki niemowlęce, skorzystały już z nich setki maluszków. Jesteśmy dumni, że towarzyszą one Wam w najcudowniejszym i najpiękniejszych chwilach w życiu. Jeśli więc zastanawiasz się jaki rożek niemowlęcy wybrać podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę. Te cechy mają wpływ na jego praktyczne użytkowanie i przesądzą, czy finalnie będziesz z niego zadowolona i czy będzie on prawidłowo wspierał rozwój Twojego dziecka.

 

1) Po pierwsze: zwróć uwagę z jakich tkanin jest wykonany? Zwróć uwagę na to, żeby środek rożka był wykonany z bawełny i czy materiał ma odpowiednie badania i certyfikaty, a więc jest dopuszczony do kontaktu ze skórą noworodka? Dlaczego? Bo przez około 3- 4 m-ce Twój maluszek będzie w nim spędzał dużo czasu smacznie śpiąc. A pierwsze miesiące życia noworodka są kluczowe w jego prawidłowym rozwoju.

Unikaj różków w których wewnętrzna strona to materiał minky. Maluszek śpiąc, powinien leżeć na naturalnym podłożu. Minky to cudowna tkanina ale na ciepłe kocyki. W rożku niemowlę jest dość szczelnie zawinięte, cyrkulacja powietrza jest zupełnie inna niż w przypadku przykrycia kocykiem, dlatego w rożku minky noworodek może się szybko spocić i przegrzać.

 

2) Czy jest miękki i czy będzie przyjemny dla maluszka i zapewni mu komfortowy sen ? Twój maluszek ma się czuć w rożku komfortowo, rożek nie powinien być za twardy, ani za sztywny. Dziecko otulone ze wszystkich stron czuje się jak w brzuchu mamy, dlatego wybierając rożek warto wybrać taki, który zapewni miękkość i przyjemne otulenie. Unikaj rożków z wkładem kokosowy, ponieważ nie sa zalecane przez pediatrów.

3) Czy jest miękki, ale też lekko sprężysty i pomoże Ci w trzymaniu małej kruszynki na rękach w pierwszych dniach życia? To dodatkowa funkcja rożka, bardzo ceniona przez młodych rodziców. Zbyt twardy rożek będzie niewygodny dla dziecka i bedzie za bardzo krępował jego ruchy. Za miękki nie ułatwi trzymania maluszka na rekach.  Połączenie miękkości i sprężystości to cecha , którą długo opracowaliśmy w naszych produktach.W końcu po wielu próbach opracowaliśmy unikalne połączenie wypełnienia, które jest zarówno mięciutkie jak i lekko sprężyste.

4)  Wypełnienie ma znaczenie. Ważne, żeby rożek nie był za gruby, bo może spowodować przegrzanie dziecka. Wybieraj rożki uniwersalne, całoroczne, lub cienkie i wtedy reguluj temperaturę w razie konieczności przez dodatkowe ubranka. Ponadto zwróć uwagę, czy wypełnienie jest antyalergiczne i ma odpowiednie certyfikaty dopuszczające do kontaktu z noworodkami. 

5) Zwróć uwagę na sposób zapięcia rożka. Na rynku są głownie 2 rodzaje. Rożki na rzepy i rożki zawiązywane na troczki . My zdecydowaliśmy się na ten drugi, dlatego, że zawiązanie rożka na troczki stanowi większą pewność, że rożek w nocy sam się nie rozwiąże. Rożki na rzepy po kilku praniach mogą stracić swoje właściwości.

6) Na koniec sprawdź po prostu czy Ci się podoba? Bo rożek ma też cieszyć Twoje oko, które będzie spoglądać na śpiącego w nim swojego maluszka 1000 razy dziennie :)

Zobacz nasze rożki niemowlęce < tutaj>

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code